Nurkowanie w Dahab i wyprawa do Petry 23-30 IX

Podziel się informacją na:

 

EGIPT – JORDANIA 2014. Nurkowanie w Dahab i starożytna Petra

Kursy nurkowania w Egipcie

23-30 WRZEŚNIA 2014

[WYJAZD SZKOLENIOWO-TURYSTYCZNY – MOŻLIWOŚĆ REALIZACJI PODSTAWOWYCH KURSÓW NURKOWANIA PADI OWD]

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Canyon

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Blue Hole, Canyon, Islands – wyjazd nurkowy ALPHA-DIVERS 23-30 Września 2014

 

Dahab, wielbłąd jest tu najbardziej popularnym środkiem transportuPodstawowy kurs nurkowania w Egipcie (PADI Open water Diver) to idealne rozwiązanie dla wszystkich, których nie kusi nurkowanie w ciemnych i zimnych wodach polskich jezior i kamieniołomów. Wszystkich chętnych zapraszamy zatem serdecznie na jesienny wyjazd nurkowy ALPHA-DIVERS i kolejną edycję kursów nurkowania w egipskim Dahab na Półwyspie Synaj. W ramach wyjazdu, oferujemy Państwu szeroką gamę nurkowych atrakcji, zarówno dla całkiem początkujących jak i dla zaawansowanych. W trakcie wyjazdu do Dahab, można dokończyć podstawowy kurs nurkowania PADI OWD, zrobić kurs zaawansowany PADI AOWD, podjąć wyzwanie kursu Advanced Nitrox IANTD, lub też najzwyczajniej w świecie ponurkować sobie rekreacyjne, w jednych z najsłynniejszych nurkowisk Morza Czerwonego jak Canyon, Islands, Blue Hole, Ras Abu Galum czy Gabr el Bint. Dahab i Pólwysep Synaj to jednak nie tylko nurkowanie, a wyjazd rekreacyjny z ALPHA-DIVERS to mnóstwo innych ekscytujących atrakcji. Wyjazd do Dahab to również dla osób nienurkujących, wspaniała okazja do wyciszenia i wypoczynku w tropikach, zanim na dobre ogarną nas jesienne chłody, oraz szansa na przedłużenie sobie wakacji 😉

Rafa koralowa w Morzu CzerwonymNurkowanie w Dahab rejestrujemy z dumą w naszych nurkowych logbookach, Dahab jest bowiem miejscem prawdziwych nurkowych pielgrzymek. Zarówno pośród nurków bardziej doświadczonych nurków rekreacyjnych jak i nurków technicznych trudno jest znaleźć kogoś kto ani razu tam nie był. Sławę nurkowaniom w Dahab przynosi niezwykle interesująco uformowana linia brzegowa, pełna wspaniałych kanionów, przepastnych studni i jaskiń, oraz słynna bioróżnorodność Morza Czerwonego z dużą ilością gatunków endemicznych, czyli takich, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Oprócz bogatych koralowych ogrodów i malowniczych zatok, rozciągających się u podnóża górskich krajobrazów Półwyspu Synajskiego, mamy w Dahab do dyspozycji nurkowanie na stromych ścianach raf koralowych, opadających w głąb na dziesiątki i setki metrów, unikalne rozpadliny tektoniczne jak choćby słynny Canyon, labirynty ergów na Islands, czy też przepastne leje krasowe, w tym najsłynniejszy – gigantyczny dahabski Blue Hole, sięgający pamięcią, podobnie jak meksykańskie Cenoty, okresu ostatniego zlodowacenia.

Pomacanthus imperator - jedna z najpiekniejszych rybek w Morzu CzerwonymPakiet 11-tu nurkowań zoptymalizowaliśmy pod kątem wygody i najwspanialszych wrażeń. Obejmuje on 9 nurkowań z brzegu w różnych ciekawych miejscach, jak Blue Hole, El Bells i Canyon, jedno nurkowanie nocne na Lighthouse, oraz dwa nurkowania z łodzi, w ramach jednodniowego safari na Gabr el-Bint, uznawanej za jedną z najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego, ale w ramach wyjazdu nurkowego z ALPHA-DIVERS możemy go modyfikować o dodatkowe nurkowania dzienne, nocne lub wczesnoporanne, a jednodnowe safari do Gabr El-Bint wymienić możemy np. na wyprawę na wielbłądach w to samo niedostępne samochodami miejsce.

Nurkowanie w Dahab przeważnie odbywa się z brzegu, zaś do miejsc nurkowania docieramy autami terenowymi, co wraz ze składającymi się z zadaszenia i poduszek, orientalnymi beduińskimi kawiarniami, w których można wypoczywać pomiędzy nurkowaniami, zapewnia unikalny klimat wyprawy, a nurkom długo, długo potem kojarzy się z Dahabem. Mieszkać będziemy w czystym i wygodnym hotelu Planet Oasis, położonym tuż przy słynnym dahabskim deptaku, pełnym lokalnych restauracji. W hotelu mamy do dyspozycji basen, wygodną suszarnię na sprzęt nurkowy, oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. W pokojach, do dyspozycji gości jest klimatyzacja, łazienki i lodówki, a tuż naprzeciwko znajduje się szkoleniowe nurkowisko Lighthouse, gdzie najczęściej przeprowadzane są podstawowe kursy nurkowania.

Petra, Jordania, wawoz DeirPetra to jeden z najsłynniejszych skarbów starożytnej architektury Lewantu, sięgający korzeniami na 36 stuleci wstecz. Dawna stolica Nabatejczyków, wykute w skale miasto, dostępne jedynie przez długą i krętą gardziel wąskiego wąwozu As-Sik, to jeden z siedmiu cudów świata, miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jedno z czterdziestu, które zdaniem BBC, warto zobaczyć przed śmiercią. Podbita przez sprytnego imperatora Trajana, stała się stolicą prowincji Arabia Petraea, zaś po upadku Cesarstwa Rzymskiego rozpłynęła się w mrokach dziejów, zapomniana i niedostępna na całe tysiąclecie. W czasach nowożytnych, sławę Petry przywóciły filmy Indiana Jones: „Poszukiwacze Zaginionej Arki” i „Ostatnia Krucjata”. Pożerana zębami czasu Petra z roku na rok zanika, erodowana przez niszczycielskie wiatry, niosące piaski pustyni. Jednak postacie takie jak Johann Ludwig Burckhardt, Frederick Catherwood, Lawrence z Arabii czy… wreszcie Indiana Jones zadecydowały o tym, że prawdziwe pielgrzymki zmierzają tu by zobaczyć miasto, zanim zniknie, a jego niepowtarzalny klimat i krajobrazy rozwieją się z wiatrem na zawsze… Wycieczka do Petry nie jest oczywiście obowiązkowa, zapraszamy natomiast obowiązkowo do obejrzenia fotorelacji z naszej pierwszej wyprawy do Petry w roku 2011-tym: WYPRAWA NURKOWA EGIPT – JORDANIA 2011 😉

 

Petra, Jordania

Petra, Jordania – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS 2011

 
CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Synaj – Warszawa
 • zakwaterowanie ze śniadaniami
 • transfer z lotniska i na lotnisko
 • ubezpieczenie turystyczne
 • transfery do miejsc nurkowych i z powrotem
 • butle, balast, powietrze
 • pakiet 9 nurkowań z brzegu, w tym jedno nocne na Lightouse, lub za dopłatą w innym wybranym miejscu (np. Canyon +25 EUR),
 • jednodniowe safari nurkowe (2 nurkowania) z łodzi, na niedostępnej z lądu przepięknej rafie koralowej Gabr el-Bint
 • darmowy Nitrox 32%
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania i przewodnika ALPHA-DIVERS
 • opiekę zaawansowanego ratownika DAN (Divers Alert Network)

 
CENA NIE ZAWIERA:

 • opłat za ewnetualne kursy nurkowania (OWD, AOWD, Deep, Advanced Nitrox itd.) – specjalne ceny na wyjeździe
 • wizy egipskiej – 27 USD (nie jest potrzebna osobom nie wybierającym się do Petry)
 • pozostałych posiłków poza śniadaniami
 • opcjonalnej całodziennej wyprawy do legendarnych ruin Petry w Jordanii – obecnie 195 EUR
 • wypożyczenia dowolnego elementu ekwipunku nurkowego
 • opcjonalnej nurkowej ekspedycji na wielbłądach i nurkowań w Ras Abu Galum +45 EUR do dnia nurkowego
 • opłat za ewentualne nurkowania dodatkowe: dzienne, nocne, wczesnoporanne…
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które może być równocześnie ubezpieczeniem podróżnym, i które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

 
KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI, WPŁAT I WYJAZDU: info@alpha-divers.pl

Uprzejmie prosimy pamiętać o wymaganej dacie ważności paszportu do minimum 30-go marca 2015. Ubezpieczenie nurkowe jest obowiązkowe.

Wszystkim wyjazdom nurkowym ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN

ZAPRASZAMY NA EMOCJONUJĄCE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! :)

Petra, Jordania

Petra, Jordania – wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS 2011

 

Oprócz nurkowań stacjonarnych w Dahab, zapraszamy w Egipcie na safari nurkowe. Safari takie odbywają się nawet 10 razy do roku. Lista dostępnych tras, wraz z terminami rejsów dostępna jest na stronie: http://alpha-divers.pl/wyprawy-nurkowe/safari-nurkowe-w-egipcie/. Więcej informacji pod adresem safari@alpha-divers.pl lub telefonem +48 694 693 983.

ZAPRASZAMY NA SAFARI NURKOWE I NURKOWANIE W MORZU CZERWONYM

 

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz