Nurkowanie w Dahab i wyprawa do Petry 22-29 X 2013

Podziel się informacją na:

 

EGIPT – JORDANIA 2013. Nurkowanie w Dahab, starożytna Petra

Legendarne nurkowiska i pobyt w ekskluzywnym hotelu *****

22-29 PAŹDZIERNIKA 2013

[OFERTA PROMOCYJNA, AKTUALNA DO WYCZERPANIA BILETÓW]

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Canyon

Egipt, nurkowanie w Dahab. Morze Czerwone, Blue Hole, Canyon, Islands – wyjazd nurkowy ALPHA-DIVERS 22-29 Października 2013

 

Dahab, to miejsce, w którym wielbłąd jest najbardziej popularnym środkiem transportuW czas październikowych chłodów, mamy przyjemność zaprosić Państwa na niezwykle atrakcyjny cenowo, nurkowy wyjazd do Egiptu, połączony z pobytem w ekskluzywnym, pięciogwiazdkowym hotelu Hilton – najbardziej luksusowym w Dahab, a wszystko w promocyjnej cenie hotelu trzygwiazdkowego. Nurkowanie w Dahab to doskonała okazja do oderwania się od jesiennej szarówki i słotnej smuty w Polsce. W ramach wyjazdu, oferujemy Państwu szeroką gamę nurkowych atrakcji, zarówno dla całkiem początkujących jak i dla zaawansowanych. W trakcie wyjazdu do Dahab, można dokończyć podstawowy kurs nurkowania OWD, zrobić kurs AOWD, podjąć wyzwanie kursu Advanced Nitrox IANTD, lub też najzwyczajniej w świecie ponurkować sobie rekreacyjne, w jednych z najsłynniejszych nurkowisk Morza Czerwonego jak Canyon, Islands, Blue Hole, Ras Abu Galum czy Gabr el Bint. Dahab i Pólwysep Synaj to jednak nie tylko nurkowanie, a wyjazd rekreacyjny z ALPHA-DIVERS to mnóstwo innych ekscytujących atrakcji. 😉


Rafa koralowa w Morzu CzerwonymNurkowanie w Dahab z dumą wpisujemy do swoich logbooków, jest to albowiem swoista mekka, zarówno dla nurków rekreacyjnych jak i technicznych. Sławę temu miejscu przyniosła niezwykle interesująco uformowana linia brzegowa Półwyspu Synajskiego, oraz pełna endemitów, bioróżnorodność Morza Czerwonego. Prócz koralowych ogrodów, rozciągających się u podnóża górskich krajobrazów Synaju i malowniczych zatok, o łagodnie opadającym dnie, mamy tu do dyspozycji nurków strome ściany koralowych raf i unikaty w postaci rozpadlin tektonicznych jak np. słynny Canyon, labirynty Islands, czy wreszcie najsłynniejsze z nich – gigantyczny krasowy lej pochodzący, podobnie jak meksykańskie Cenoty, z epoki ostatniego zlodowacenia, czyli słynny dahabski Blue Hole.

Pomacanthus imperator - jedn z najpiekniejszych rybek w Morzu CzerwonymPakiet nurkowy, składający się z dziesięciu lub nawet dwunastu nurkowań, można dowolnie modyfikować o dodatkowe nurkowania dzienne, nocne i wczesnoporanne. Wszystkie nurkowania odbywają się z brzegu, zaś do miejsc nurkowania dowożeni będziemy jeepami, co wraz ze składającymi się z zadaszenia i poduszek, orientalnymi beduińskimi kawiarniami, w których będziemy wypoczywać pomiędzy nurkowaniami, zapewnia samo w sobie unikalny klimat i nurkom na długo kojarzy się z Dahabem. Rządni jeszcze bardziej specyficznych wrażeń, będą natomiast mogli wybrać się na wielbłądach, do niedostępnych samochodami Ras Abu Galum lub Gabr el Bint, uznawanych za jedne z najpiękniejszych nurkowisk Morza Czerwonego.

Hilton***** to najbardziej luksusowy hotel w Dahab. Położony nad samym brzegiem Morza Czerwonego, ma własną plażę, dwa baseny, trzy bary, dyskotekę i trzy restauracje z wyśmienitym jedzeniem. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw i opiekunkę. Wszystkie pokoje mają tarasy lub balkony, klimatyzację i tv-sat. W pakiecie podstawowym, gościom serwowane są śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu. W ramach opcji All Inclusive mamy zapewnione trzy posiłki i nielimitowane dostęp do napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Petra, Jordania, wawoz DeirPetra to jedna z najsłynniejszych pereł starożytnej architektury, sięgająca korzeniami na 3600 lat wstecz. Dawne nabatejskie, wykute w skale miasto, dostępne jedynie przez wąską gardziel krętego wąwozu As-Sik, to jeden z siedmiu nowych cudów świata, miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i jedno z 40-tu miejsc, które zdaniem BBC, należy zobaczyć przed śmiercią. Zdobyta przez Trajana, późniejsza stolica prowincji rzymskiej – Arabia Petraea, od upadku Imperium stała się niedostępna dla białych na całe tysiąclecie. W czasach nowożytnych, niepowtarzalny klimat i krajobraz pustynnego miasta, spopularyzowany został przez filmy „Poszukiwacze Zaginionej Arki” i „Ostatnia Krucjata”. Pożerana przez zęby czasu Petra z roku na rok zanika, erodowana przez wiatry niosące niszczycielskie piaski pustyni, zaś postacie takie jak Johann Ludwig Burckhardt, Frederick Catherwood, Lawrence z Arabii czy… Indiana Jones zadecydowały o tym, że prawdziwe pielgrzymki zmierzają tu by zobaczyć miasto, zanim na zawsze zniknie…

Fotorelacja z naszej poprzedniej wyprawy do Jordanii i Petry: WYPRAWA NURKOWA EGIPT – JORDANIA 2011

 


 
CENA WYJAZDU:

  • Przelot i pobyt w luksusowym hotelu Hilton * * * * * jedynie 2099 PLN
  • Pakiet nurkowy (10 nurkowań) + 175 EUR
  • Pakiet All Inclusive + 250 PLN

 
CENA ZAWIERA:

 
CENA NIE ZAWIERA:

  • wizy egipskiej – 15 USD
  • napojów do obiadów w wersji standard
  • opcjonalnej całodzienej wyprawy do Petry w Jordanii – 950 PLN
  • wypożyczenia ekwipunku nurkowego (możliwe testy jacketów TUSA i latarek Ammonite System, po uprzednim zgłoszeniu)
  • opcjonalnej nurkowej ekspedycji na wielbłądach i nurkowań w Gabr el Bint lub Ras Abu Galum +45 EUR do dnia nurkowego
  • opłat za ewentualne nurkowania dodatkowe: nocne 20 EUR, poranne 25 EUR, 3-cie danego dnia 15 EUR, 6-ty dzień nurkowy 20 EUR
  • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (polecamy ubezpieczenie DAN, które może być równocześnie ubezpieczeniem podróżnym, i które można zakupić za pośrednictwem naszej strony => UBEZPIECZENIE DAN)

 
 
KONTAKT W SPRAWIE REZERWACJI, WPŁAT I WYJAZDU: info@alpha-divers.pl

Uprzejmie prosimy pamiętać o wymaganej dacie ważności paszportu do minimum 29-go kwietnia 2014. Ubezpieczenie nurkowe jest obowiązkowe.

Wszystkim wyjazdom nurkowym ALPHA-DIVERS towarzyszą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nurkowania i ratownictwa nurkowego DAN:

ZAPRASZAMY NA EMOCJONUJĄCE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! :)
 
 

 

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz