Papua 2019 – wyprawa do Doliny Baliem

Podziel się informacją na:

NOWA GWINEA 2019 – Papua, Dolina Baliem

Wyprawa nie-nurkowa na dziką Papuę. Spotkanie z plemionami Dani i Lani w Dolinie Baliem

16-22 Marca 2019
 
[TYLKO TRZY WOLNE MIEJSCA, WYPRAWĘ MOŻNA ŁĄCZYĆ Z => SAFARI NURKOWYM NA RAJA AMPAT]

Papua, Nowa Gwinea

Papua, Nowa Gwinea

Wyprawy ALPHA-DIVERS to nie tylko nurkowanie. To również poznawanie świata na lądzie i właśnie temu ma służyć kolejna nasza wyprawa na Nową Gwineę, do prowincji Papua. Czytaliście „Tomka wśród Łowców Głów”? To teraz będziecie mogli na własne oczy obejrzeć miejsce akcji tej sympatycznej książki.

papua nowagwinea wojownicy papuasi dani

Wojownicy z plemienia Dani, dolina Baliem, Papua, wyprawa ALPHA-DIVERS PAPUA 2018

Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na naszej planecie. Pod względem rozmiaru wyprzeda ją jedynie Grenlandia, a tuż po Nowej Gwinei plasuje się Borneo. Administracyjnie Nowa Gwinea podzielona jest między dwa państwa. Papua-Nowa Gwinea leży na wschodzie, zachodnia część wyspy natomiast należy do Indonezji. Poza mocno skolonizowanymi przez Jawajczyków indonezyjskimi miastami całą wyspę Nowa Gwinea zamieszkują Papuasi. W części indonezyjskiej Nowej Gwinei znajdują się dwie prowincje: Papua Zachodnia (Irian Jaya), którą odwiedzamy np. przesiadając się po drodze na => Raja Ampat w portowym mieście Sorong oraz sama Papua. To właśnie do prowincji Papua, leżącej w sercu kraju Papuasów skierujemy teraz swoje kroki, a konkretnie do urokliwej Doliny Baliem, słynącej z zachowanej po dziś dzień kultury miejscowych papuaskich plemion takich, jak Dani, czy Lani.

Nowa Gwinea, Papua Zachodnia

Nowa Gwinea, Papua Zachodnia, wyprawa ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2017

Program wyprawy ALPHA-DIVERS NOWA GWINEA 2019 warto połączyć z => safari nurkowym na RAJA AMPAT. Raja Ampat to jedne z najpiękniejszych raf koralowych Ziemi, leżące na obszarze słynnego => Koralowego Trójkąta. W ramach safari nurkowych ALPHA-DIVERS po Raja Ampat zwiedzamy zarówno południową, jak i centralną część archipelagu, nurkując w dwóch morzach: Seram i Halmahera oraz Cieśninie Dampier. Archipelag Raja Ampat to jedna z najwyżej punktowanych i najbardziej pożądanych nurkowych destynacji. Można też zostać kilka dni dłużej w samym Jayapura i pokręcić się po okolicy, można też wrócić prosto z Jayapura przez Jawę do Polski.

papua nowagwinea wojownicy papuasi dani

Wojownicy Dani, dolina Baliem, Papua, wyprawa ALPHA-DIVERS PAPUA 2018

 

PROGRAM WYPRAWY NOWA GWINEA 2019

DZIEŃ 1 – Wylot z lotniska Okęcie na Jawę

DZIEŃ 2 – Lądowanie Dżakarcie. Na lotnisku zostawiamy w przechowalni walizki i jedziemy zwiedzać. W ciągu dnia zobaczymy największy na Ziemi port drewnianych łodzi – Sunda Kelapa, portowe slumsy i holenderski fort oraz starą część miasta – Batavię z kolonialną holenderską zabudową. Wieczorem wracamy na lotnisko i lecimy przez pięć mórz na Nową Gwineę.

DZIEŃ 3 – Lądowanie na Nowej Gwinei w Jayapura, śniadanie we własnym zakresie (są restauracje przed lotniskiem i wiemy, która serwuje najlepsze jedzenie). Następnie spotkanie z agentem i odbiór pozwoleń na wejście do Doliny Baliem, wreszcie lecimy awionetką z Jayapura do Wamena.

W Wamena trasfer do hotelu i zakwaterowanie, szybki prysznic i jedziemy rzucić okiem na panoramę Doliny. Podjedziemy w tym celu, a następnie wejdziemy na wzgórze Napul. Później przemaszerujemy do wioski Sinakma z wiszącym mostem przez rzekę Wamena po drodze. Następnie odwiedzimy wioski Lani i Punima oraz zobaczymy lokalne targowisko, gdzie można będzie zakupić unikalne wyroby papuaskiego rękodzieła. Wieczorem wracamy do hotelu na obiad (lunch/obiadokolacja)

DZIEŃ 4 – Dystrykt Kurima – południe doliny Baliem – po śniadaniu podwózka około godziny na południe Doliny Baliem, początek kilugodzinnego spaceru Doliną Baliem, przepiękne scenerie, ludzie, lokalny klimat, lunchboxy i powrót do hotelu na obiad. (śniadanie/lunch/obiadokolacja)

DZIEŃ 5 – Jiwika – wioska plemienia Dani i odgrywane dla nas ceremonie plemienne. Wioska Jiwika znajduje się o 40 minut jazdy samochodem na północy Doliny Baliem. W wiosce wspomniane ceremonie Dani: sceny bitew i polowanie na świnkę, która następnie zostanie ugotowana i zjedzona (mamy lunchboxy jeśli ktoś się nie skusi, same ceremonie mogą potrwać nawet 4-5 godzin, więc lunchbox przyda się i tak). W tej wiosce również można kupić wyroby lokalnego rękodzieła. Następnie wizyta w wiosce Sumpaima, gdzie zobaczymy mumię zasuszonego Papuasa. Wieczorem wracamy do hotelu na obiadokolację i ostatni nocleg w Wamena. (śniadanie/lunch/obiadokolacja)

DZIEŃ 6 – Poranny przejazd na lonisko, wylot do Jayapura, a z Jayapura na Jawę i do Europy, lub do Sorong w Papui Zachodniej i zaokrętowanie na łodzi

DZIEŃ 7 – Lądowanie w Kraju lub kontynuacja programu => safari nurkowego ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2019

 

KOSZTY WYPRAWY NOWA GWINEA 2019

  • 1200 USD + przelot z Europy na Jawę i przeloty wewnętrzne na trasie Jakarta – Jayapura – Wamena – Jayapura – Jakarta lub Jakarta – Jayapura – Wamena – Jayapura – Sorong – Jakarta

KOSZTY OBEJMUJĄ:

  • dzień zwiedzania Dżakarty (Sunda Kelapa i Batavia) z transferami między lotniskiem a miastem i opłatami wejściowymi do portu i fortu
  • trzy dni zwiedzania Doliny Baliem z wyżywieniem takim, jak wymienione w programie
  • opłatę za Permit Fee do Doliny Baliem

KOSZTY NIE OBEJMUJĄ:

  • przelotów
  • dopłat za nadbagaż w trakcie przelotów wewnętrznych (np. standardem w Air Asia, czy Trigana Airlines jest 15 kg bagażu rejestrowanego)
  • wyżywienia poza posiłkami wymienionymi w programie
  • innych rzeczy nie wymienionych w programie
  • ewentualnej dopłaty za singla 200 USD
papua nowagwinea baliem papuas dani

Nowa Gwinea to miejsce, gdzie obserwować można, jak stare miesza się z nowym, a dawny styl życia sukcesywnie wypierany jest przez kulturę telefonów komórkowych

 

Podziel się informacją na: