Papua – wyprawa ALPHA-DIVERS 2017

Podziel się informacją na:

Papua 2017

Wyprawa na Papuę Zachodnią (Nowa Gwinea)

Nowa Gwinea to legendarna, porośnięta dżunglą i zamieszkana przez dzikie plemiona Papuasów wyspa, położona na końcu gigantycznego Archipelagu Malajskiego. Wielu Nowa Gwinea może kojarzyć się z książką Alfreda Szklarskiego „Tomek wśród Łowców Głów”, z doskonałej serii, opowiadającej o przygodach młodego łowcy dzikich zwierząt Tomka Wilmowskiego. Niestety młodsze pokolenia coraz rzadziej sięgają po literaturę i dziś mało kto już kojarzy twórczość Szklarskiego. Nowa Gwinea to druga co do wielkości po Grenlandii wyspa na Ziemi. Leży na wschód od Borneo i na północ od Australii. Kształt wyspy z lotu ptaka porównywany jest właśnie do …ptaka, a konkretnie rajskiego ptaka zamieszkującego właśnie Nową Gwineę. Stąd pewnie nazwy dwóch wieńczących wyspę półwyspów: Doberai na zachodzie (Półwysep Ptasiej Głowy) i Półwysep Ptasiego Ogona na wschodzie. Nowa Gwinea zaliczana jest przez geografów zarówno do archipelagu Melanezji, jak i Archipelagu Malajskiego.

Nowa Gwinea administracyjnie podzielona jest między dwa państwa: Papua – Nowa Gwinea i Indonezja. W granicach Indonezji leżą prowincje Papua i Papua Zachodnia. Wróćcie z nami do wspomnień i spróbujcie zakosztować trochę klimatu tej egzotycznej wyspy, Zapraszamy…

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. We marcu 2018 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą na => RAJA AMPAT 2018.

Raja Ampat - safari nurkowe ALPHA-DIVERS

Raja Ampat – safari nurkowe ALPHA-DIVERS

Podziel się informacją na: