Raja Ampat 2017 – safari nurkowe i Papua, zwiedzanie dzikiej wyspy

Podziel się informacją na:

Raja Ampat 2017 – Centrum i Południe

Safari nurkowe na Raja Ampat. Nurkowanie na Misool – Penemu – Dampier Strait. Sorong i zwiedzanie dzikiej wyspy Papua – spotkanie z jej niesamowitą przyrodą.

18 Marca – 02 Kwietnia

RajaAmpat

Raja Ampat, zrzut loga GPS z pierwszego safari nurkowego ALPHA-DIVERS po południowej i centralnej części Archipelagu w marcu 2017

 

Wyspy na południowy-wschód od Misool – Wrota do Raja Ampat, Morze Seram, Pacyfik. Cieszą stada => bumpheadów.

 

Nurkowanie na Raja Ampat to marzenie każdego nurka. W ALPHA-DIVERS zawodowo realizujemy marzenia, a archipelag => Raja Ampat, jedne z najpiękniejszych raf => Koralowego Trójkąta od dawna był na naszej liście. Kiedy wreszcie nadarzyła się odpowiednia okazja z radością zabraliśmy się zatem za jego realizację. Do tematu przygotowaliśmy się jak zawsze, przy pierwszej wyprawie ALPHA-DIVERS na nieznane morza i lądy. W takich wypadkach zawsze staramy się zobaczyć tak dużo jak to tylko możliwe. Stąd właśnie dłuższa formuła safari w marcu 2017 – na morzu spędziliśmy aż 11 dni, wykonując w tym czasie ponad 30 nurkowań. Aby dogłębnie rozpoznać Raja Ampat zaplanowaliśmy nurkowanie we wszystkich trzech częściach Archipelagu: w Morzu Seram, w Morzu Halmahera i w Cieśninie Dampier. Niespodzianką było nurkowanie w słonowodnym jeziorze na Misool, w którym odcięte od świata meduzy zmieniły trwale swój sposób zachowania i odżywiania się.

 

Jezioro Meduz na Misool, enklawa morza w środku lądu i jedno z 13-tu takich miejsc na Ziemi.

 

Archipelag Raja Ampat położony jest po zachodniej stronie wyspy Papua, znanej m.in. z książki Alfreda Szklarskiego „Tomek wśród łowców głów”. To tutaj kuzyn Sally uciekał przed rekinem, a Tomek wreszcie ożenił się z Sally 😉 Nazwa Raja Ampat, oznaczająca Czterech Króli pochodzi od czterech głównych wysp Archipelagu:  Salawati, Batanta, Waigeo i Misool, ale ogółem wysp jest tu ponad tysiąc. Nurkowanie na Raja Ampat należy do najwyżej punktowanych w  nurkowych rankingach, a tutejsze koralowe rafy należą wciąż do jednych z najbardziej dziewiczych miejsc Koralowego Trójkąta – obszaru o największym zróżnicowaniu i zagęszczeniu życia na Ziemi. Na Raja Ampat żyje około 1400 gatunków koralowych ryb i ponad 600 gatunków korali. Do nurkowych rarytasów Raja Ampat należą => wobbegongi i rekiny epoletowe.  Wyprawy nurkowe i safari nurkowe na Raja Ampat stawiane są na podobnym poziomie, jak nurkowanie na Galapagos, => Sipadanie, czy => Komodo. W 2002 roku archipelag Raja Ampat wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego – UNESCO.

Nurkowanie-RajaAmpat-Indonezja-logbook-ALPHA-DIVERS-201703

W marcu 2018 wybieramy się ponownie na safari nurkowe na => RAJA AMPAT 2018

Raja Ampat - safari nurkowe ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2018

Raja Ampat – safari nurkowe ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2018

 

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCEWYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNENURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Podziel się informacją na: