Raja Ampat 2017 – safari nurkowe i Papua, zwiedzanie dzikiej wyspy

Podziel się informacją na:

Raja Ampat 2017 – Centrum i Południe

Safari nurkowe na Raja Ampat. Nurkowanie na Misool – Penemu – Dampier Strait. Sorong i zwiedzanie dzikiej wyspy Papua – spotkanie z jej niesamowitą przyrodą.

18 Marca – 02 Kwietnia

Raja Ampat - safari nurkowe

Raja Ampat – safari nurkowe ALPHA-DIVERS RAJA AMPAT 2017

Raja Ampat to archipelag położony po zachodniej stronie wyspy Papua, znanej z książki Alfreda Szklarskiego „Tomek wśród łowców głów”. Nazwa Raja Ampat, oznaczająca Czterech Króli pochodzi od czterech głównych wysp archipelagu:  Salawati, Batanta, Waigeo i Misool, ale ogółem wysp jest tu ponad tysiąc. Nurkowanie na Raja Ampat należy do najwyżej punktowanych rarytasów w  nurkowych rankingach, a tutejsze rafy koralowe należą wciąż do jednych z najbardziej dziewiczych miejsc Koralowego Trójkąta – obszaru o największym zróżnicowaniu i zagęszczeniu życia na Ziemi. Raja Ampat to około 1400 gatunków koralowych ryb i ponad 600 gatunków korali nic, więc dziwnego, że archipelag jest jednym z nawyżej cenionych miejsc nurkowych na świecie. Wyprawy nurkowe i safari na Raja Ampat stawiane są na podobnym poziomie, jak nurkowanie na Galapagos, Sipadanie, czy Komodo. W 2002 roku archipelag Raja Ampat wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego – UNESCO. Nurkowanie na Raja Ampat to szansa na zobaczenie gigantycznych ławic ostroboków, fizylierów, lucjanów i kasji, stad rekinów młotów, tuńczyków, barrakud, mandarynów, delfinów => bumpheadów i węży morskich. Piękną i zdrową rafę porastają tu gigantyczne gąbki i rozłożyste kolonie koralowców. Spotykamy tu kilka gatunków rekinów, w tym wobbegongi (rekiny dywanowe), koniki morskie i ślimaki nagoskrzelne. Raja Ampat zamieszkuje jedna z największych kolonii węży morskich na świecie.

 

 

Na Raja Ampat polecimy oczywiście w szczycie najlepszego sezonu pogodowego – w kwietniu zaczyna się tam już pora deszczowa. Nurkowanie będziemy realizować z pokładu łodzi ekspedycyjnej, wyposażonej m.in. w windę dla nurków i własną komorę dekompresyjną (nigdzie na Raja Ampat nie ma działającej komory dekompresyjnej). Wybrana łódź nurkowa sprawdziła nam się doskonale w trakcie wrześniowego safari ALPHA-DIVERS na Bali, Nusa Penida, Sumbawa, Moyo, Gili i Komodo oraz październikowego safari nurkowego na Gili, Bali, Menjangan, Nusa Penida i Lombok. Jak widać szybki i komfortowy liveaboard umożliwia wygodne długie przepłynięcia oraz realizację tras niedostępnych dla łodzi o tradycyjnej konstrukcji. Dzięki temu w trakcie marcowego safari oferujemy NURKOWANIE ZARÓWNO W CENTRUM JAK I NA POŁUDNIU RAJA AMPAT. Film z naszego wrześniowego safari na Komodo można obejrzeć tutaj: http://alpha-divers.pl/safari-nurkowe-bali-komodo-2016-film-nurkowy/ pierwsze fotki z wyprawy tu: http://alpha-divers.pl/indonezja-2016-pierwsze-fotki-z-wyprawy/, a prezentacja samej łodzi na filmie poniżej. Możemy również uchylić rąbka tajemnicy, że spora część załogi, w tym doskonały kucharz, pływała do niedawna na jednostce słynnej floty Aggressor, kursującej właśnie po Raja Ampat 😉

 

PROGRAM WYPRAWY:

18/03 – wylot z Warszawy lub Londynu do Azji

19/03 – lądowanie w Dżakarcie (Indonezja), wylot do Sorong (Nowa Gwinea)

20/03 – poranne lądowanie w Sorong, zaokrętowanie na łodzi nurkowej, nocne wypłynięcie

21/03 – nurkowanie na Friwinbonda, Blue Magic, Mioskon i Mioskon – 4 nurkowania

22/03 – nurkowanie na Cape Mansuar, Cape Kri, Sardine Reef, Saonek – 4 nurkowania

23/03 – nurkowanie na Manta Sandy, Manta Sandy, Arborek i jeszcze raz Arborek – 4 nurkowania

24/03 – Melissa’s Garden, Galaxy i Melissa’s Garden – 3 nurkowania

25/03 – Sagof, Sagof, Baby Rock, Nudi Rock – 4 nurkowania

26/03 – 4 Kings, 4 Kings Barracuda Rock, Barracuda Rock – 3 nurkowania

27/03 – Nudi Rock, Tank Rock, Camel Rock, Whale Rock – 4 nurkowania

28/03 – Gus Ridge, Shadow Reef, Boo Rock, Yillet Kecil – 4 nurkowania

29/03 – Yillet Kecil, Grouper Net – 2 nurkowania, rejs powrotny do Sorong. W zależności od warunków pogodowych kolejność miejsc nurkowych w trakcie trwania safari może ulec zmianie.

30/03 – wyokrętowanie i trasfer do hotelu w Sorong, zakwaterowanie, czas na spacery po wyspie np. do pagody Sapta Ratna i na wzgórze Stone Hill, z którego dobrze widać panoramę miasta, albo na plażę Tanjung Kasuari, gdzie można pływać, plażować, wreszcie podziwiać malowniczy zachód Słońca.

31/03 – Papua i zwiedzanie okolic Sorong, w tym Pulau Buaya – Wyspy Krokodyla. Pożegnalny wieczór na wyspie.

01/04 – transfer na lotnisko w Sorong i przelot do Dżakarty, a następnie wylot do Europy.

02/04 – lądowanie w Kraju lub na Wyspach.

 

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCE

WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE

NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Podziel się informacją na: