Raja Ampat 2018 – safari nurkowe

Podziel się informacją na:

Raja Ampat 2018

Safari nurkowe na Raja Ampat: Misool, Morze Halmahera i Cieśnina Dampier. Nurkowanie na najpiękniejszych rafach Koralowego Trójkąta. Jezioro Meduz.

18 – 28 Marca 2018

[PROGRAM MOŻNA POŁĄCZYĆ Z => WYPRAWĄ NA NOWĄ GWINEĘ DO DOLINY BALIEM (PAPUA)]  

Morze Seram – południowa część archipelagu, zwana również Wrotami do Raja Ampat. Zaledwie prelludium do wspaniałości nurkowania na jednych z najpiękniejszych raf na Ziemi.

 

Raja Ampat to archipelag położony po zachodniej stronie wyspy Nowa Gwinea, znanej z książki Alfreda Szklarskiego „Tomek wśród łowców głów”. Nazwa Raja Ampat, oznaczająca Czterech Króli pochodzi od czterech głównych wysp archipelagu: Salawati, Batanta, Waigeo i Misool, ale ogółem wysp jest tu ponad tysiąc. Nurkowanie na Raja Ampat należy do najwyżej punktowanych rarytasów w nurkowych rankingach najwspanialszych miejsc, a tutejsze rafy koralowe należą wciąż do jednych z najbardziej dziewiczych miejsc => Koralowego Trójkąta – obszaru o największym zróżnicowaniu i zagęszczeniu życia na Ziemi. Raja Ampat to około 1400 gatunków koralowych ryb i ponad 600 gatunków korali nic, więc dziwnego, że archipelag jest jednym z nawyżej cenionych miejsc nurkowych na świecie. Wyprawy nurkowe i safari na Raja Ampat stawiane są na podobnym poziomie, jak nurkowanie na Galapagos, => Sipadanie, czy => Komodo. W 2002 roku archipelag Raja Ampat wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego – UNESCO. Nurkowanie na Raja Ampat to szansa na zobaczenie gigantycznych ławic ostroboków, fizylierów, lucjanów i kasji, stad rekinów młotów, tuńczyków, barrakud, mandarynów, delfinów => bumpheadów i węży morskich. Piękną i zdrową rafę porastają tu gigantyczne gąbki i rozłożyste kolonie koralowców. Spotykamy tu kilka gatunków rekinów, w tym => wobbegongi (rekiny dywanowe), rekiny epoletowe, a z drobiazgu makro koniki morskie i ślimaki nagoskrzelne. Raja Ampat zamieszkuje jedna z największych kolonii węży morskich na Ziemi.

 

Jezioro Meduz na Misool, słonowodny zbiornik z meduzami, które utraciły zdolność polowania za pomocą parzydełek, przechodząc całkowicie na fotosyntezę, dzięki zainkorporowanym glonom (mechanizm podobny jak u koralowców).

 

Na Raja Ampat nurkowanie będziemy realizować z pokładu łodzi ekspedycyjnej, wyposażonej m.in. w windę dla nurków. Łódź nurkowa sprawdziła nam się doskonale w trakcie czterech poprzednich wypraw i nurkowania na różnych akwenach: safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2016 na Bali, Nusa Penida, Sumbawa, Moyo, Gili i Komodo, safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2016 na Gili, Bali, Menjangan, Nusa Penida i Lombok, safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2017 na Raja Ampat centralnym i południowym oraz safari nurkowego ALPHA-DIVERS 2017 na Banta Island i Komodo centralnym i południowym. Szybki i komfortowy liveaboard umożliwia nam wygodne długie przepłynięcia oraz realizację specjalnych tras, niedostępnych dla łodzi o tradycyjnej konstrukcji. Film z jednego z naszych safari nurkowych na Komodo można obejrzeć tutaj: http://alpha-divers.pl/safari-nurkowe-bali-komodo-2016-film-nurkowy/, pierwsze fotki z wyprawy tu: http://alpha-divers.pl/indonezja-2016-pierwsze-fotki-z-wyprawy/. Możemy również uchylić rąbka tajemnicy, że spora część załogi naszej łodzi, w tym doskonały kucharz, pływała do niedawna na jednostce słynnej floty Aggressor, kursującej właśnie po Raja Ampat 😉

 

Program wyprawy safari nurkowego RAJA AMPAT 2018 połączyliśmy z wyprawą na Nową Gwineę i zwiedzaniem Doliny Baliem w prowincji Papua. Program wyprawy => NOWA GWINEA 2018 – Dolina Baliem

 

Raja Ampat - safari nurkowe

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCE WYPRAWY NURKOWE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! 🙂

 

Podziel się informacją na: