Nurkowanie z rekinami wielorybimi w Djibouti – 02-11 XII 2016

Podziel się informacją na:

 

DŻIBUTI 2016. Safari nurkowe z rekinami wielorybimi!!!

Nurkowanie z rekinami wielorybimi w Zatoce Adeńskiej – ekspedycja naukowa (!) Wyprawa do słonego jeziora Lac Assal. Dżibuti – najmniejsze państwo Afryki

02/12 – 11/12 2016

[BRAK MIEJSC W EKSPEDYCJI]

Nurkowanie z rekinem wielorybim. Safari nurkowe Dzibuti (Djibouti)

Zapraszamy na nurkowanie z rekinami wielorybimi. Kolejne safari nurkowe ALPHA-DIVERS w Dżibuti – DZIBUTI 2018

 

Nurkowanie z rekinem wielorybim to marzenie każdego nurka. Na świecie jest tylko kilka miejsc, gdzie możemy spotykać je regularnie, kiedy w pogoni za planktonem, łączą się w wielkie kongregacje, liczące sobie nawet po kilkaset osobników. W styczniu 2014 udaliśmy się z ALPHA-DIVERS na pierwszą wyprawę nurkową do => Dżibuti, by spełnić swoje marzenie. W grudniu 2016 zdecydowaliśmy się na kolejną wycieczkę na Róg Afryki i seryjne nurkowanie z => rekinami wielorybimi w trakcie safari nurkowego w Dżibuti. Wspólnie z ekipą naukowców, pod przewodnictwem dr Davida Rowata – jednego z najbardziej uznanych elazmobranchiologów, przez tydzień uganialiśmy się za rekinami wielorybimi, spotykając często po kilkanaście sztuk na raz, wędrujących, posilających się planktonem, również w towarzystwie gigantycznych ławic młodych ostroboków i sardynek. Udało nam się zarejestrować jeden z najmocniejszych materiałów filmowych dotyczących rekinów wielorybich. Zapraszamy do pierwszych zdjęć:

Dzibuti-Djibouti-20161209069-jumptowater

Obraz 1 z 28

Ayed i skok w odmęty Zatoki Tadżura, Horn of Africa. Safari nurkowe ALPHA-DIVERS Dżibuti 2016

 

Nurkowanie w Dżibuti to nie tylko rekiny wielorybie. W czasie safari nurkowych zdarzają nam się manty, delfiny, rekiny szare rafowe, potężne płaszczki, drętwy i całkiem sporo żółwi, głównie => żółwi szylkretowych, ale zdarzają się rónież żółwie caretta. W Dżibuti mamy do dyspozycji aż cztery rodzaje raf koralowych, tak wspaniałych, że nawet bez rekinów wielorybich, samo nurkowanie w Dżibuti byłoby wystarczającą nagrodą! Dziewicze koralowe rafy Dżibuti, pełne są nie tylko przepięknych zdrowych koralowców, na nurków czeka tutaj prawdziwe zatrzęsienie koralowych ryb jak lucjany, fizyliery, pokolce i ustniczki. Zupełnie jakby wszystkie ryby z opustoszałych raf, wokół kurortów turystycznych Egiptu, przypłynęły właśnie tutaj!  Spotykaliśmy na nurkowaniu również większych przedstawicieli podwodnej fauny, jak gigantyczne graniki, duże samotne barrakudy i ławice tysięcy młodych. Jesteśmy pewni, że nurkowaniem z ALPHA-DIVERS w Dżibuti będzie dla Was niezacieralnym wspomnieniem. W trakcie wypraw nurkowych do => Dżibuti odwiedzamy też regularnie słone jezioro => Lac Assal, afrykański biegun gorąca, jeden z największych rezerwuarów soli na Ziemi i najgłębszą depresję na Czarnym Lądzie.

:) ZAPRASZAMY NA EMOCJONUJĄCE I BEZPIECZNE NURKOWANIE Z ALPHA-DIVERS !!! :)

Nurkowanie z rekinem wielorybim. Safari nurkowe Dzibuti (Djibouti)

Nurkowanie z rekinami wielorybimi. Safari nurkowe w Dżibuti – DJIBOUTI 2018

 

Podziel się informacją na: