Nurkowanie Techniczne – safari Bałtyk 12/07 – 20/07/2015

Podziel się informacją na:

Techniczne Safari Wrakowe – Morze Bałtyckie

Nurkowanie techniczne na Bałtyku 12/07 – 20/07/2015

[OSTATNIE MIEJSCA NA ŁODZI]

Bałtyk to akwen, który słynie z wraków i należy pod tym względem do absolutnej światowej czołówki. Nurkowanie tutaj należy więc do bardzo specyficznych. Morze Bałtyckie pozwala nam nurkowanie wrakowe bez względu na poziom certyfikacji. Niektóre z wraków leżą naprawdę bardzo płytko i znajdują się na spokojnych wodach, niedaleko od brzegu, jak ORP „Groźny” leżący na 15-20 m, ORP „Delfin” na 21, czy legendarny szwedzki galeon „Solen”, który zatonął w Bitwie pod Oliwą 28 Listopada 1627 roku i zalega zaledwie na 15 m. Nawet nurkowie z certyfikatami OWD mogliby znaleźć w Bałtyku coś dla siebie, wybierając z około setki wraków leżących na głębokościach płytszych niż 20 m, o ile oczywiście mają jakiekolwiek obycie z Morzem, a ich => podstawowy kurs nurkowania nie został przeklęczany na platformie.

 

"Georg Buchner" - nurkowanie wrakowe

„Georg Buchner” – nurkowanie wrakowe


 

Bałtyk, nieco bardziej doświadczonym, aczkolwiek wciąż rekreacyjnym nurkom, zainteresowanym nurkowaniem wrakowym, oferuje prawdziwe skarby w postaci nieco głębiej położonych, niezwykle ciekawych wraków. Mroczny Trałowiec „Munin” na 42 m, chiński kontenerowiec „Fu Shan Hai” na 30 m, Parowiec na 39 m, czy Żaglowiec na 38 m to prawdziwe perły na liście światowych nurkowisk wrakowych. Głębokości te mieszczą się w granicach nurkowania rekreacyjnego, jednak nurkowanie na tych wrakach wymaga oczywiście solidnego przeszkolenia wrakowego – najlepiej z doświadczonym instruktorem nurkowania w federacji technicznej z rozbudowanym programem kursów nurkowania wrakowego, jak np. IANTD. Kurs => specjalizacji wrakowej zrealizowany na wraku autobusu w wodach śródlądowych to w tym wypadku zdecydowanie za mało… 😉

Bałtyk prawdziwe przygody oferuje oczywiście zaawansowanym nurkom technicznym i z myślą o nich właśnie przygotowaliśmy BALTIC WRECK EXPEDITION 2015. Do legend światowego nurkowania wrakowego, należą: leżący na głębokości 72 m, zapierający  dech w piersiach, mroczny „Franken”, potężny niemiecki loniskowiec „Graf Zeppelin” na 60 m, holownik „Abille” na 49 m, czy u-booty: U346 na 54 m i niezdentyfikowany U-Boot na 67 m. Niektóre wraki, lezące na polskich wodach terytorialnych oznakowane są jako pozycje zamknięte i nurkowanie na nich jest zabronione, podobnie jak nurkowanie w promieniu 500 m od ich pozycji. Należą do nich grobowce wojenne: „Steuben” na 72 m, „Gustloff” na 47 m i „Goya” na 75 m – trzy  morskie tragedie, które pochłonęły życia ponad 25 tys ludzi. Zamkniętą pozycją, ze względu na trwające śledztwo jest również => wrak „Georg Buchner” leżący zaledwie na 37 m.

 

WRAKOWE SAFARI TECHNICZNE:

 

Łódź nurkowa M/Y „Safira” – jednostka doskonale dostosowana do prac podwodnych i nurkowania technicznego. Wyposażona w wygodną windę do podnoszenia nurków z wody, własne kompresory i banki gazów. „Safira” znana jest nurkom ALPHA-DIVERS z podwodnych wykopalisk archeologicznych na terenie Morza Bałtyckiego, jest to więc zatem sprawdzona i polecana przez nas jednostka. „Safira” posiada 10 wygodnych, dwuosobowych kabin, dwie mesy i dwie łazienki.

Cena safari: 6 dni nurkowania wrakowego – 2950 PLN

Plan technicznego safari nurkowego:

13/07 – wypływamy z Gdańska – nurkowanie na wraku „Abille” 49 m i na Trałowcu „Munin” 42 m

14/07 – nurkowanie na wrakach „Franken” 72 m i „Boelcke” 59 m

15/07 – nurkowanie na wrakach „Terra” 43 m i Pogłębiarka 40 m

16/07 – nurkowanie na wrakach „Bremenhaven” 66 m i V315 55 m

17/07 – nurkowanie na wraku lotniskowca „Graf Zeppelin” 87 m / 60 m

18/07 – nurkowanie na wraku „Akademik Karpinsky” 80 m

19/07 – rzucamy kotwicę w Gdańsku

 

Nurkowe safari techniczne prowadzi doświadczony instruktor nurkowania, nurek wrakowy i techniczny – Robert Grzesicki. Kontakt w sprawie wpłat i wszelkie informacje na temat safari robert@alpha-divers.pl

Techniczne_Safari_Wrakowe_Baltic_Wreck_Expedition_2015

 

Podziel się informacją na: