Nurkowanie Techniczne – safari Bałtyk 2016

Podziel się informacją na:

Safari Wrakowe – Morze Bałtyckie

Nurkowanie wrakowe na Bałtyku 1-8 lipca 2016 – trasa do 40 m

[ZOSTAŁO TYLKO 5 MIEJSC!!!]

Morze Bałtyckie to akwen, który słynie na cały świat z kilku tysięcy wraków i należy pod tym względem do absolutnej światowej czołówki. Nurkowanie w Bałtyku należy więc do bardzo specyficznych. Bałtyk pozwala na nurkowanie wrakowe bez względu na poziom certyfikacji. Niektóre z bałtyckich wraków leżą naprawdę bardzo płytko i znajdują się na spokojnych wodach Zatoki Puckiej, niedaleko od brzegu, jak ORP „Groźny” leżący na 15-20 m, ORP „Delfin” na 21, czy legendarny szwedzki galeon „Solen”, który zatonął w Bitwie pod Oliwą 28 Listopada 1627 roku i zalega zaledwie na 15 m. Nawet nurkowie z certyfikatami OWD mogliby znaleźć w Morzu Bałtyckim coś dla siebie, wybierając z około setki wraków leżących na głębokościach płytszych niż 20 m, o ile oczywiście mają jakiekolwiek obycie z morzem, a ich => podstawowy kurs nurkowania nie został przeklęczany na platformie.

"Georg Buchner" - nurkowanie wrakowe

„Georg Buchner” – nurkowanie wrakowe

Bałtyk, nieco bardziej doświadczonym, aczkolwiek wciąż rekreacyjnym nurkom, zainteresowanym nurkowaniem wrakowym, oferuje prawdziwe skarby w postaci nieco głębiej położonych, niezwykle ciekawych wraków. Mroczny Trałowiec „Munin” na 42 m, chiński kontenerowiec „Fu Shan Hai” na 30 m, Parowiec na 39 m, czy Żaglowiec na 38 m to prawdziwe perły na liście światowych nurkowisk wrakowych. Głębokości te mieszczą się w granicach nurkowania rekreacyjnego, jednak nurkowanie na tych wrakach wymaga oczywiście solidnego przeszkolenia wrakowego – najlepiej z doświadczonym instruktorem nurkowania w federacji technicznej z rozbudowanym programem kursów nurkowania wrakowego, jak np. IANTD. Kurs => specjalizacji wrakowej zrealizowany na wraku autobusu w wodach śródlądowych to w tym wypadku zdecydowanie za mało… 😉

Bałtyk prawdziwe przygody oferuje oczywiście zaawansowanym nurkom technicznym i z myślą o nich właśnie przygotowaliśmy BALTIC WRECK EXPEDITION 2016. Do legend światowego nurkowania wrakowego, należą: leżący na głębokości 72 m, zapierający dech w piersiach, mroczny „Franken”, potężny niemiecki loniskowiec „Graf Zeppelin” na 60 m, holownik „Abille” na 49 m, czy u-booty: U346 na 54 m i niezdentyfikowany U-Boot na 67 m. Niektóre wraki, lezące na polskich wodach terytorialnych oznakowane są jako pozycje zamknięte i nurkowanie na nich jest zabronione, podobnie jak nurkowanie w promieniu 500 m od ich pozycji. Należą do nich grobowce wojenne: „Steuben” na 72 m, „Gustloff” na 47 m i „Goya” na 75 m – trzy morskie tragedie, które pochłonęły życia ponad 25 tys ludzi. Zamkniętą pozycją, ze względu na trwające śledztwo jest również => wrak „Georg Buchner” leżący zaledwie na 37 m.

 

WRAKOWE SAFARI TECHNICZNE:

 

Łódź nurkowa M/Y „Doktor Lubecki”.

Cena safari: 6 dni nurkowania wrakowego – 2450 PLN

Plan technicznego safari nurkowego:

01/07 – Zaokrętowanie na pokładzie M/Y „Doktor Lubecki” w porcie w Kołobrzegu.

02/07 – Wypłynięcie z Kołobrzegu. Nurkowanie na wraku promu „Heweliusz” lub parowca „Katerina Peppa”. Wieczorne wejście do portu Ronne na Bornholmie.

03/07 – Wypłynięcie z Ronne na Bornholmie. Pierwsze nurkowanie na parowcu „Protektor”, lub na żaglowcu „Ada” drugie na drewnianym żaglowcu ”Affaire”. Wieczorne wejście do portu Nexo na Bornholmie.

04/07 – Wypłynięcie z Nexo na Bornholmie. Pierwsze nurkowanie na frachtowcu „Margaretha Cords”, drugie nurkowanie na wraku „Halstenbek” lub „Rugen”. Wieczorne wejście do portu w Darłowie.

05/07 – Wypłynięcie z Darłowa. Pierwsze nurkowanie na niezidetyfikowanym drewnianym wraku z nietypowymi kwadratowymi masztami, drugie nurkowanie na niezudentyfikowanym wywróconym parowcu. Wieczorne wejście do portu w Ustce.

06/07 – Wypłynięcie z Ustki. Pierwsze nurkowanie na wraku „Bengt Sture”, drugie nurkowanie na synnym wraku „Terra”. Wieczorne wejście do portu w Władysławowie.

07/07 – Wypłynięcie z Władysławowa. Pierwsze nurkowanie na wraku „Mount Vernon”, drugie nurkowanie na wraku „Christa”. Wieczorne wejście do portu w Gdyni, basen przy Skwerze Kościuszki, nabrzeże Dalmoru ul. Arkadiusza Rybickiego.

08/07 – Suszenie sprzętu, pakowanie i wyokrętowanie

Podany program jest ramowy i może ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi oraz z preferencjami dotyczącymi wraków i głębokości nurkowania. Będziemy na bieżąco ustalać plan nurkowań na następne dni.

Zakwaterowanie na znanej jednostce M/Y „Doktor Lubecki”, w 6 kabinach 2 osobowych i 1 kabinie 4 osobowej. W standardzie koce, śpiwór, poduszka. 2 x WC, mesa, salon, pomieszczenie na sprzęt. Toalety z kabinami natryskowymi w porcie noclegowym.

Pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja. Napoje: kawa, herbata, napoje i woda mineralna podczas całego rejsu bez ograniczeń.

Nurkowania będą wykonywane zgodnie z posiadanymi przeze danego nurka uprawnieniami oraz z wszystkimi przepisami obowiązującymi w Polsce i danym miejscu nurkowania. Zapewniamy ładowanie butli powietrzem, liny zejściowe na wrak i windę nurkową. Fachowy instruktaż w zakresie bezpieczeństwa nurkowania i przebywania na jednostce.

Nurkowe safari techniczne prowadzi doświadczony instruktor nurkowania, nurek wrakowy i techniczny – Robert Grzesicki. Kontakt w sprawie wpłat i wszelkie informacje na temat safari robert@alpha-divers.pl lub telefony: +44 (0) 75 300 90004, lub +48 (0) 12 211 81 17

Podziel się informacją na: