Delta Orinoko – Cano Manamo

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Delta Orinoko – Caño Manamo

Safari rzeczne po caños Delty Orinoko (Rio Orinoco)

Ameryka Południowa, Dorzecze Orinoko, Delta Amacuro, Caño Manamo

 
[sG_imagesSolo id=114 diashowDelay=5 speed=0]
 

Orinoko, przepływająca również przez terytoria Kolumbii, to jedna z najpotężniejszych rzek na Ziemi. W czasie pory deszczowej potrafi osiągać do stu metrów głębokości, ponad dwudziestu kilometrów szerokości i przelewa się nawet do Amazonki. Wody Orinoko roją się od wyjątkowych gatunków zwierząt. Powszechnie spotykane są tu żarłoczne piranie karaibskie Pygocentrus cariba, nadając rzece wyjątkowego kolorytu, ale jeśli jak my, będziecie mieć Państwo trochę szczęścia i cierpliwości w obcowaniu z Naturą, możecie spotkać słodkowodne delfiny Boto Inia geoffrensis, czy krokodyle orinokańskie Crocodilus intermedius – wymierające już oczywiście, największe drapieżniki Ameryki Południowej.

Delta Orinoko to gigantyczne ujście wielkiego systemu wodnego do Zatoki Paria i pośrednio Oceanu Atlantyckiego. Orinoko rozbija się tutaj na skomplikowaną sieć mnieszych rzek, zwanych caños. W Wenezueli Delta Orinoko zwana jest również Deltą Amacuro. Delta Orinoko ma 200 km długości, 370 km szerokości i 22,5 tys km2 przybliżonej powierzchni. Caño Manamo, po którym pływaliśmy, i którego nazwa pochodzi z języka żyjących tu Indian Warao, to mniej więcej zachodnia granica Delty.

Zapraszamy do galerii z Caño Manamo jak i do pozostałych galerii i podstron z drugiego, po nurkowaniu na Roques, etapu Wyprawy ALPHA-DIVERS do Wenezueli:
 

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – San Jose de Buja

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – Caño Buja

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala


 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz