Delta Orinoko – San Jose de Buja

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Delta Orinoko – San Jose de Buja

Safari rzeczne po caños Delty Orinoko (Rio Orinoco)

Ameryka Południowa, Dorzecze Orinoko, Delta Amacuro, San Jose de Buja, Rio Buja

 
[sG_imagesSolo id=113 diashowDelay=5 speed=0]
 

Wenezuela to kraj, w którym wciąż jeszcze żyją dzicy Indianie, ale w pobliżu szlaków turystycznych przeważnie pojawiają się tacy, których rząd wenezuelski skutecznie udamawia, kupując tanio głosy wyborcze za telewizję i wódkę. W San Jose de Buja – miasteczku leżącym jakby na krawędzi dwóch światów, mieliśmy pierwszą styczność z efektami tego postępowania. Indianom Warao, tarzającym się wśród odpadów, leżącym na ziemi bez zmysłów, lub też poruszających się na czterech kończynach z okazji zbliżających się wyborów, zdjęć postanowiliśmy oszczędzić. Bez względu na kraj, bez względu na ustrój ta sama metoda, która nieodmiennie …działa 🙁

San Jose de Buja to również wrota do Delty Orinoko od strony zachodniej. Przepływa tędy Rio Buja, która wpada później do gigantycznego Caño Manamo, zachodnia gałąź i granica Delty, będąca naszym celem. Po przylocie do Maturin, tu przesiedliśmy się wreszcie na łódź motorową i wyruszyliśmy na spotkanie ze wspaniałościami Orinoko, mając za plecami Wenus, w roli Gwiazdy Wieczornej 🙂

Zapraszamy do galerii z San Jose de Buja i Caño Buja, jak również do pozostałych galerii i podstron z drugiego, po nurkowaniu na Roques, etapu Wyprawy ALPHA-DIVERS do Wenezueli:
 

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – Caño Manamo

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – Caño Buja

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala


 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz