WENEZUELA 2013 – EKSPEDYCJA RORAIMA

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Ekspedycja Roraima

Trekking na Tepui Roraima, na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Gran Sabana, Canaima National Park, Santa Elena de Uairen, Paraitepui, Campo Tek, Rio Tek, Rio Kamaiwa, Rio Kukenan, Base Camp, The Ramp, Tepui Roraima, Hotel Indio, Maverick Rock, Crystal Valley, Kukenan Window, Jacuzzis, Cave

 

Ekspedycja RORAIMA 2013

Pozdrowienia z Zaginionego Świata Sir Arthura Conan Doyle’a – Ekspedycja ALPHA-DIVERS RORAIMA 2013


 

Wyprawy Nurkowe ALPHA-DIVERS to nie tylko nurkowanie. Z roku na rok sięgamy po coraz większe emocje i angażujemy się w przedsięwzięcia coraz bardziej odległe od zwykłej turystyki. Po wyprawach do ukrytych w gwatemalskiej selvie ruin Majów w El Mirador, Nakbe, El Tintal i Wakna, Cahal Peach i El Pilar w Belize, oraz ruin => Copan i => Quirigua w Południowej Gwatemali i Hondurasie, trekking na Cerro Roraima – najwyższą z pośród tepui, przedwiecznych płaskowyży w paśmie Pakaraima, rozdzielającym rozległe dorzecza Amazonki i Orinoko, to jedno z takich wyzwań i spełnienie kolejnego z marzeń! 🙂

Tepui w Sierra Pacaraima to najstarsze, znane góry Ziemi. Zbudowane są ze skał osadowych, które tworzyły się na dnie prekambryjskiego oceanu – Iapetusa. Jako góry wypiętrzyły się w okresie rozpadu kontynentu Gondwany i tworzenia się Oceanu Atlantyckiego. Ich zniszczone erozją, płaskie szczyty to dziś swoisty wehikuł czasu – nie tylko geologiczny, ale i botaniczny i zoologiczny. Odcięte stromymi, pionowymi ścianami szczyty płaskowyżów to wyizolowane i niezwykle egzotyczne ekosystemy. Żyją tu gatunki niespotykane nigdzie indziej, żyją również takie, które oprócz szczytów tepui, spotykane są jeszcze w Afryce, sięgając czasów kiedy oba te lądy stanowiły fragmenty jednego superkontynentu. Nic dziwnego, że odkrycie Roraimy dało Sir Arthurowi Conan Doyle’owi inspirację do napisania legendarnej książki „Zaginiony Świat”.

Zapraszamy do galerii i podstron z poszczególnych etapów Wyprawy ALPHA-DIVERS na Roraimę oraz z innych etapów naszej wyprawy do Wenezueli 🙂
 

=> Ekspedycja Roraima 2013: Santa Elena de Uairen >> Parai-tepui >> Campo Tek

=> Ekspedycja Roraima 2013: Campo Tek >> Rio Tek >> Rio Kukenan >> Base Camp

=> Ekspedycja Roraima 2013: Base Camp >> The Ramp i >> Tepui Roraima, czyli zdobywamy szczyt!!!

=> Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Płaskowyż

=> Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Jacuzzis

=> Wenezuela 2013 – Los Llanos – Rozlewiska Orinoko

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – San Jose de Buja

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – Caño Manamo

=> Wenezuela 2013 – Delta Orinoko – Caño Buja

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Canaima

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Guianan Savanna

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Salto Kamá Merú

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Quebrada de Jaspe

=> Nurkowanie na Los Roques – La Buceadora

=> Nurkowanie na Los Roques – El Morrito

=> Nurkowanie na Los Roques – Boca de Cote

=> Nurkowanie na Los Roques – Las Petotas

=> Nurkowanie na Los Roques – El Morrito, nurkowanie nocne

=> Nurkowanie na Los Roques – La Piedra La Guasa

=> Nurkowanie na Los Roques – Noronquis

=> Nurkowanie na Los Roques – La Ahogada

=> Nurkowanie na Los Roques – Madrisqui

 

Do pobrania również:

Logbook z Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – WENEZUELA 2013
 

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na: