Ekspedycja Roraima 2013: Parai-tepui – Campo Tek

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Ekspedycja Roraima – Etap I

Trekking na Tepui Roraima, na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Gran Sabana, Canaima National Park, Santa Elena de Uairen, Paraitepui, Campo Tek

 
 


[sG_imagesSolo id=115 diashowDelay=5 speed=0]
 

EKSPEDYCJA RORAIMA 2013 – na spotkanie z Przygodą wyruszyliśmy z małej, ale niezwykle barwnej miejscowości Santa Elena de Uairen, na pograniczu Wenezueli z Brazylią. Do Paraitepui – ostatniego, prowizorycznego posterunku „cywilizacji” po drodze na Roraimę, dotarliśmy wysłużonym Landcruiserem. Rajd terenową Toyotą, przez polne, górskie dróżki Gran Sabany sam w sobie jest już niezłą przygodą, zwłaszcza jeśli po drodze zerwie się rzęsisty południowoamerykański deszcz. W Paratepui spotkaliśmy się z naszymi tragarzami, a po rozdzieleniu i zapakowaniu jedzenia i ekwipunku, nareszcie wyruszyliśmy w trasę! 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego etapu trekkingu – z Paraitepui do Campo Tek. Po drodze wspaniałe, sawannowe pejzaże wyżyny Gran Sabana, z tajemniczymi płaskowyżami tepui, przebijającymi się pośród chmur (w tym miejcu jest ich aż siedem). Cel naszej Drogi – Tepui Roraima, przez większość dnia krył się za chmurami, tylko chwilami nęcąc skrawkiem skały, odkrytej tam czy tu. O wiele odważniejsza była Kukenan Tepui, która przez cały dzionek tańczyła dla nas, prężąc swe wdzięki na horyzoncie, a tęczy i chmur używając jako artystycznych rekwizytów 😉

Zapraszamy również do galerii z pozostałych etapów Wyprawy ALPHA-DIVERS na Roraimę:
 

Ekspedycja Roraima 2013: Campo Tek >> Rio Tek >> Rio Kukenan >> Base Camp =>

Ekspedycja Roraima 2013: Base Camp >> The Ramp i >> Tepui Roraima, czyli zdobywamy szczyt!!! =>

Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Płaskowyż =>

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz