Ekspedycja Roraima 2013: Tek River – Base Camp

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Ekspedycja Roraima – Etap II

Trekking na Tepui Roraima, na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Gran Sabana, Canaima National Park, Campo Tek, Rio Tek, Rio Kukenan, Base Camp

 
 


[sG_imagesSolo id=116 diashowDelay=5 speed=0]
 

EKSPEDYCJA RORAIMA 2013 – Drugi dzień rozpoczęliśmy od przeprawy przez Rio Tek. Rzeka na szczęście nie miała wysokiego stanu, a głównym problemem przy jej przekraczaniu okazał się wartki prąd i bardzo śliskie kamienie. Pomysłem na porastające je glony jest przekraczanie rzeki w skarpetkach – tu wyśmienicie zdały egzamin nasze wygodne i szybkoschnące skarpety Mola Mola, zarówno solo jak i wewnątrz testowanych przez nas wojskowych butów Belleville 320. Podeszwa VIBRAM® Incisor również okazała się w miarę przyczepna, a same 320-ki wyschły po kilku kilometrach marszu, razem ze skarpetkami Mola Mola. Przesadne suszenie nie miało zresztą sensu, gdyż tego dnia, wkrótce, czekały nas jeszcze dwie kolejne przeprawy przez rzeki 😉 Po dotarciu do obozowiska Base Camp, Roraima nareszcie odsłoniła nam swe wdzięki, a przynajmniej mieliśmy wreszcie możliwość zajrzeć pod zwiewną sukienkę chmur… 😉

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiego etapu trekkingu – z Campo Tek przez Rio Tek i Rio Kukenan do Base Camp, prawie u podnóża Roraimy. Po drodze coraz baczniej przyglądaliśmy się tutejszej przyrodzie – aparat niestety nie zawsze nadążał za najciekawszymi okazami… W okolicach Base Camp sporo się zmieniło. Na rachitycznych, targanych wiatrem drzewach, pojawiły się porosty. Naszą uwagę wzbudziły również dziwne, nie mające nic wspólnego z kumkaniem, odgłosy tutejszych żab.

Zapraszamy również do galerii z pozostałych etapów Wyprawy ALPHA-DIVERS na Roraimę:
 

Ekspedycja Roraima 2013: Santa Elena de Uairen >> Parai-tepui >> Campo Tek =>

Ekspedycja Roraima 2013: Base Camp >> The Ramp i >> Tepui Roraima, czyli zdobywamy szczyt!!! =>

Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Płaskowyż =>

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz