Ekspedycja Roraima 2013: The Ramp i Tepui – zdobywamy szczyt!!!

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Ekspedycja Roraima – Etap III

Trekking na Tepui Roraima, na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Gran Sabana, Canaima National Park, Base Camp, The Ramp, Tepui Roraima

 
 


[sG_imagesSolo id=117 diashowDelay=5 speed=0]
 

EKSPEDYCJA RORAIMA 2013 – atak na szczyt. Tepui Roraima, posiada z jednej strony wąski żleb wzdłuż pionowego, kilusetumetrowgo klifu, dzięki czemu jej szczyt został zdobyty jeszcze w 1884-tym roku, przez dwóch brytyjskich botaników: Harry’ego Perkinsa i Everarda Im Thurn. Ich Wyprawa wiązała się z tak wieloma przygodami, że stała się inspiracją dla książki, nam w XXI-ym stuleciu zajęło to nieco ponad trzy godziny. Najbardziej spektakularne i chyba najmniej bezpieczne było przejście po naturalnych, śliskich schodach pod wodospadem Łzy Roraimy – Tears of Roraima, najtrudniejsze pierwsze kikaset metrów w górę i podejście do samej ściany tepui, po stromym glinianym stoku, który jawił się nam niczym zastygły pod wpływem czarodziejskiego zaklęcia wodospad z gliny. Każdy z nas miał do tej trasy różne przygotowanie, każdy też, oprócz ekwipunku dźwigał swój własny bagaż problemów. Jedni swobodnym truchtem, inni na kłykciach i kolanach, ale wszyscy dotarliśmy na szczyt, gdzie załopotały flagi i rozległ się, a jakże – Mazurek Dąbrowskiego! 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć z trzeciego etapu trekkingu – z Base Camp, u podnóża Roraimy, poprzez The Ramp i pod Łzami Roraimy – Tears of Roraima, na szczyt. Niesamowite widoki – przyroda, bardzo odmienna od tej na sawannach i uczucie „krasnoludkowatości” pod gigantyczną pionową ścianą tepui…

Zapraszamy również do galerii z pozostałych etapów Wyprawy ALPHA-DIVERS na Roraimę:
 

Ekspedycja Roraima 2013: Santa Elena de Uairen >> Parai-tepui >> Campo Tek =>

Ekspedycja Roraima 2013: Campo Tek >> Rio Tek >> Rio Kukenan >> Base Camp =>

Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Płaskowyż =>

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz