Ekspedycja Roraima 2013: Płaskowyż

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Ekspedycja Roraima – Etap IV

Trekking na Tepui Roraima, na pograniczu Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Gran Sabana, Canaima National Park, Base Camp, Tepui Roraima

 
 


[sG_imagesSolo id=118 diashowDelay=5 speed=0]
 

EKSPEDYCJA RORAIMA 2013 – Tepui – powierzchnia płaskowyżu wygląda tak nieprawdopodobnie, jakbyśmy znaleźli się nie tyle na innej planecie, co na planie filmowym niskobudżetowego serialu telewizyjnego science-fiction, gdzie pełno jest mocno ze sobą kontrastujących, wręcz nie pasujących do siebie elementów. To pierwsze wrażenie szybko ustępuje dzikiej ekscytacji, kiedy dociera do nas, że „pozaziemskie” roślinki to nie tanie dekoracje, a miniaturowe żabki, które chodzą, a nie skaczą nie są na baterie!!! Naprawdę jesteśmy na innej planecie 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć z czwartego etapu trekkingu. Roraima zdobyta – jesteśmy już na powierzchni płaskowyżu. Na odciętym od otaczającego świata szczycie tepui, ewolucja poszła swoimi własnymi ścieżkami – żyje tu na przykład kilka gatunków nie spokrewnionych blisko ze sobą, mięsożernych roślin. Jedna trzecia tutejszych gatunków to endemity, ale tu, na górskim szczycie w środku Ameryki Południowej spotykamy też małe żabki, które występują również w Afryce – prawdziwych pogrobowców superkontynentu Gondwany… 😉

Zapraszamy również do galerii z pozostałych etapów Wyprawy ALPHA-DIVERS na Roraimę:
 

Ekspedycja Roraima 2013: Santa Elena de Uairen >> Parai-tepui >> Campo Tek =>

Ekspedycja Roraima 2013: Campo Tek >> Rio Tek >> Rio Kukenan >> Base Camp =>

Ekspedycja Roraima 2013: Base Camp >> The Ramp i >> Tepui Roraima, czyli zdobywamy szczyt!!! =>

Ekspedycja Roraima 2013: Tepui Roraima – Jacuzzis =>

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz