WENEZUELA 2013 – GRAN SABANA

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Gran Sabana

Pierwotne krajobrazy pogranicza Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Wyżyna Gran Sabana, Park Narodowy Canaima

 

Gran Sabana, National Park Canaima, Lagoon Canaima, Salto Sapo

Gran Sabana, National Park Canaima, Lagoon Canaima, Salto Sapo


 

Wenezuela to kraj, który warto zjeździć wszerz i wzdłuż. Jego ogromny obszar mieści bardzo zdywersyfikowane ekosystemy, jak góry Andy na zachodzie, karaibskie archipelagi, jak => Los Roques i Wyspy Ptasie na północy, olbrzymią => deltę Orinoko na wschodzie i gigantyczne Los Llanos, rozlewiska tej rzeki w centrum. Na południu rozciągają się natomiast nieprzebyte obszary amazońskiej dżungli i rozległe tereny pokryte sawannami – Wyżyna Gujańska. Gran Sabanę smakowaliśmy z dwóch stron – wpierw od strony miasta Canaima, Aiuan Tepui i najwyższego wodospadu Ziemi Salto Angel, później na dalekim południu, w okolicy miasteczka Santa Elena de Uairen, na pograniczu z Brazylią.

Gran Sabana / Guianan Savanna to gigantyczny obszar pokryty sawanami w południowo-wschodniej Wenezueli. Rozciąga się częściowo na Wyżynie Gujańskiej i na południe do granic Gujany i Brazylii. Gran Sabana ma prawie 11 tys. km2 i wchodzi w skład Parku Narodowego Canaima – drugiego co do wielkości parku narodowego Wenezueli. Gran Sabana to jedne z najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie – rozległe sawanny urozmaicane są rzekami, wodospadami, dżunglą i jednymi z najbardziej unikalnych formacji geologicznych naszej planety – górami stołowymi tepui.

Zapraszamy do galerii z czwartego etapu Wyprawy ALPHA-DIVERS do Wenezueli, poprzedzającego naszą ekspedycję na Tepui Roraima:
 

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Guianan Savanna

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Salto Kamá Merú

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Quebrada de Jaspe

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala


 

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz