Gran Sabana – Quebrada de Jaspe

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Gran Sabana – Quebrada de Jaspe

Pierwotne krajobrazy pogranicza Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Wyżyna Gran Sabana, Park Narodowy Canaima, Jasper Creek / Quebrada de Jaspe / Kako Parú

 


[sG_imagesSolo id=122 diashowDelay=5 speed=0]
 

Gran Sabana – teren rozległych sawann, usianych rzekami i wodospadami kryje wiele urokliwych miejsc. Do najczęściej odwiedzanych należą wodospady Salto Sapo i Salto Angel, położone w sąsiedztwie osady Canaima. Gran Sabana skrywa jednak znacznie więcej skarbów, a najpiękniejszym z wodospadów jest położony daleko na południu Quebrada de Jaspe, zwany w języku lokalnych Indian Pemon jako Kako Parú 🙂

Quebrada de Jaspe / Jasper Creek / Kako Parú to kilkusemetrowy odcinek strumienia, przepływający przez kilka płaskich jak stół, pokładów przecudownie barwnego jaspisu w kolorach czerwonym i żółtym. Poziom wody na kolorowej skale nie przekracza 5 cm. To fascynujące miejsce, które ma naprawdę wyjątkowy urok i należy do absolutnie obowiązkowych punktów do odwiedzenia na trasie na Gran Sabana i w Wenezueli 🙂

Zapraszamy do galerii z wodospadu Jasper Creek / Quebrada de Jaspe / Kako Parú, jak i do pozostałych galerii i podstron z czwartego etapu Wyprawy ALPHA-DIVERS do Wenezueli:
 

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Guianan Savanna

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Salto Kamá Merú

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala


 

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz