Gran Sabana – Salto Kamá Merú

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Gran Sabana – Salto Kamá Merú

Pierwotne krajobrazy pogranicza Wenezueli, Gujany i Brazylii

Ameryka Południowa, Wyżyna Gran Sabana, Park Narodowy Canaima, Rio Aponguao, Salto Kamá Merú

 


[sG_imagesSolo id=121 diashowDelay=5 speed=0]
 

Gran Sabana to obszar rozległych sawann, usianych licznymi rzekami i strumieniami, niosącymi wody zabarwione kwasami taninowymi. Koryta rzek na terenie wyżyny przecinają gęsto niebezpieczne progi i strome wodospady. Jednym z nich jest Salto Aponguao / Salto Kamá Merú.

Salto Kamá Merú to pięćdziesięciometrowy wodospad, znajdujący się w pobliżu zamieszkanej przez Indian Pemon, miejscowości San Francisco de Yuruaní (Kumaracapai), na Rio Aponguao, wpadającej do Rio Caroni – jednej z najważniejszych rzek Gran Sabana.

Zapraszamy do galerii z wodospadu Salto Kamá Merú, jak również do pozostałych galerii i podstron z czwartego etapu Wyprawy ALPHA-DIVERS do Wenezueli:
 

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Guianan Savanna

=> Wenezuela 2013 – Gran Sabana – Quebrada de Jaspe

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala


 

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz