WENEZUELA 2013 – LOS LLANOS

Podziel się informacją na:

 

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – Los Llanos

Safari lądowe po równinach Los Llanos, w rozlewiskach Orinoko i Apure

Ameryka Południowa, Dorzecze Orinoko, Los Llanos, Apure

 
[sG_imagesSolo id=112 diashowDelay=5 speed=0]
 

Wyprawy Nurkowe ALPHA-DIVERS to nie tylko samo nurkowanie. Chociaż wiadomo, że nurkowanie to jest podstawowa i łącząca nas wszystkich, najważniejsza pasja, podróżując nurkowo po świecie, staramy się wykorzystać każdą okazję, by zobaczyć najciekawsze miejsca również na lądzie i za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. Ameryka Południowa – jeden z niewątpliwie najciekawszych pod względem przyrodniczym i najmniej zbadanych kontynentów, daje masę takich możliwości. Tym razem, pociąg do wędrówki zawiódł nas do Wenezueli, zapraszamy zatem i Państwa w wirtualną, magiczną podróż do tego bardzo interesującego regionu świata.

Wenezuela to kraj, którego mniej więcej 30% terytorium zajmują wciąż jeszcze wiecznie zielone lasy deszczowe, gdzie żyją wolni, dzicy Indianie, i który pod względem ilości endemicznych gatunków roślin i zwierząt należy do pierwszej 20-ki na świecie (50% gatunków płazów, 38% roślin i 23% gadów żyjących w Wenezueli to endemity, czyli gatunki, które nie występują nigdzie indziej na Ziemi). Najsłynniejszym przyrodniczo rejonem Wenezueli są natomiast podmokłe, wspaniałe sawanny Los Llanos. Nic dziwnego, że właśnie tutaj przywiodła nas podróżnicza ścieżka, po trudach ekspedycji na Tepui Roraima. Naszym południowoamerykańskim przygodom nie było zresztą jeszcze końca… 😉

Los Llanos de Orinoco to gigantyczne sawanny i trawiaste równiny, rozciągające się w środkowej części dorzecza Orinoko, na terytoriach Kolumbii i Wenezueli. Podczas pory deszczowej, która trwa tutaj od maja do października, większość sawann i zarośli znika pod wodą. Rozlewiska Orinoko i Apure są matecznikiem kilkuset gatunków egzotycznych zwierząt, w tym około trzystu gatunków ptaków, tak unikalnych jak ibis szkarłatny, gadów jak iguany, jaszczurki, krokodylowate: kajman okularowy i krokodyl orinokański – największy drapieżnik Ameryki Południowej, występujący podobno już tylko tutaj i węże: boa dusiciel czy anakonda, oraz niemniej egzotycznych gatunków płazów i ssaków, jak jaguary, pumy, oceloty, pekari, kapibary, mrówkojady, pancerniki, tapiry… Los Llanos to prawdziwy raj dla pasjonatów zoologii, czy ornitologii i absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego odwiedzającego Wenezuelę 🙂

 
Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz