Nurkowanie na Karaibach – La Buceadora

Podziel się informacją na:

 

Wenezuela – Los Roques – La Buceadora

Morze Karaibskie, Małe Antyle, Wyspy Zawietrzne, Archipelag Los Roques, Isla Gran Roque

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013

 

Nurkowanie na Karaibach, Wenezuela, Los Roques. Nurkowanie rozruchowe na archipelagu Los Roques. Nurkujemy w lekkiej fali odbojowej. Na powitanie, w prezencie od Morza Karaibskiego, forma przejściowa „francuzika” Pomacanthus paru (French Angelfish), z jeszcze wyraźnie widocznymi półksiężycami na łuskach, będącymi pozostałością pierwotnego ubarwienia (!) Przypominające gotowe do odpalenia torpedy, samotne barrakudy Sphyraena barracuda strzegą pilnie swych terytoriów przed watahami tarpunów Megalops atlanticus, mknących niczym eskadry krążowników, wzdłuż skraju koralowej rafy. Duże ławice srebrnych glassfishy i lucjanów z żółtymi ogonkami. Są niebieskie pokolce i lokalna odmiana trumpetfisha, suto nakrapianego małymi czarnymi kropkami. Jest też masa bardzo ciekawie ukształtowanych gąbek: niewielkie wiaderka, przypominające Barrel sponge z Koralowego Trójkąta, ale znacznie ciekawsza jest ich duża, spłaszczona w kształt wachlarza wersja, są też oczywiście długie, wąskie rurki w odcieniach srebra, zieleni i błękitu. Szczecioząb czterooki Chaetodon capistratus – chetonik z dużą czarną plamą w tylnej części ciała udaje, że ma oko z tyłu, aby zmylić potencjalne drapieżniki. Na koniec nurkowania zagadka: ryby kształtem przypominające Mola mola i poruszające się niczym mola-mola, jednak z wyraźnie wystającym ogonkiem – niestety szybko tracimy kontakt, zanim rozpłyną się w toni…

 


[sG_imagesSolo id=103 diashowDelay=5 speed=0]
 
Zapraszamy do galerii z pozostałych nurkowań ALPHA-DIVERS na Los Roques:
 
Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – El Morrito =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – Boca de Cote =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – Las Petotas =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – El Morrito, nurkowanie nocne =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – La Guasa =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – Noronquises =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – La Ahogada =>

Wyprawa Nurkowa WENEZUELA 2013 – nurkowanie na Los Roques – Madrisqui =>

 

Do pobrania również:

Logbook z Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – WENEZUELA 2013

w formacie PDF, a relacje z kolejnych pięciu modułów Wyprawy już niebawem 😉

 

Wyprawa nurkowa ALPHA-DIVERS WENEZUELA 2013, oraz Ekspedycja RORAIMA 2013, zrealizowane zostały ze wsparciem wiodących polskich firm z branży nurkowej:

Mola MolaMOLA MOLA – firmy produkującej wysokiej jakości odzież afterdive http://www.molamolawear.com/, która doskonale sprawdziła się w zmiennym, kapryśnym, górskim klimacie Gran Sabana w Wenezueli.

 
 

No Gravity - suche skafandy, ocieplacze, nurkowa bielizna termicznaNO GRAVITY – naszego stałego patnera, produkującego wysokiej jakości sprzęt nurkowy: suche skafandry Baltic i ocieplacze Narwahl, Mammoth, Sea Lion http://www.nogravityworld.com/.

 
 
 

Zapraszamy na ekscytujące wyprawy nurkowe ALPHA-DIVERS i wspólne poznawanie świata 🙂

 
 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYPRAWY NURKOWE I NIE TYLKO NURKOWE Z ALPHA-DIVERS. W styczniu 2017 wybieramy się ponownie na wspaniałą wyprawę nurkową i krajoznawczą do Meksyku, Belize i Gwatemali, w ramach => Wyprawy Nurkowej ALPHA-DIVERS – CENOTY 2017: MEKSYK – BELIZE – GWATEMALA.

Cenoty-Meksyk-Belize-Gwatemala-nurkowanie-wyprawa-2017

Wyprawa nurkowa CENOTY 2017: Meksyk – Belize – Gwatemala

Podziel się informacją na:

Dodaj komentarz